Vyberte si
· Úvodná stránka
· Anketa
· Básne a lyrické diela
· Top 10
· Vtipné texty
· Vtipy
· Vyhľadávanie
· Výroky
· Zašlite nám vtip, báseň alebo vtipný text, neváhajte, ste dobrí!
Reklama
Kto je online
Momentálne je 2 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu

Šokujúce súdne rozhodnutia

Autor: admin - Utorok, 08.12. 2009 - 13:30:33
Téma: Západný svet

Cena je pomenovaná podľa 81-ročnej Stelly Liebeck, ktorá sa kedysi poliala kávou a úspešne za to nechala odsúdiť McDonalda. Tento prípad inšpiroval ku každoročnému vyhodnocovaniu najkurióznejších a najúspešnejších súdnych prípadov v USA.5. miesto (delené) Kathleen Robertsonová z Austinu, Texas, vysúdila 780 000 dolárov za zlomený členok v nábytkárskom obchode, kde zakopla "...o pobiehajúceho fagana". Majitelia obchodu boli rozsudkom dosť prekvapení, pretože tým faganom bol syn pani Robertsonovej.

5. miesto (delené) 19-ročný Carl Truman z Los Angeles, Kalifornia, získal 74 000 dolárov + liečebné náklady za to, že mu jeho sused prešiel cez ruku vozidlom Honda Accord. Pán Truman si zrejme nevšimol, že niekto sedí za volantom auta, z ktorého kradol puklice.

5. miesto (delené) Terrence Dickson z Bristolu, Pennsylvánia, opúšťal cez garáž dom, ktorý práve vykradol. Nepodarilo sa mu však otvoriť dvere garáže, pretože sa pokazilo automatické otváranie. Späť do domu sa vrátiť nemohol, pretože si zaklapol spojovacie dvere z garáže do bytu. Majitelia domu boli na dovolenke, a tak zostal pán Dickson uväznený v garáži 8 dní a prežil len vďaka zásobe Pepsi a veľkému vrecu psích granúl. Od vlastníka domu potom vysúdil náhradu za duševnú ujmu vo výške 500 000 dolárov.

4. miesto Jerry Williams z Little Rocku, Arkansas, získal 14 500 dolárov + úhradu nákladov za to, že ho napadol susedov pes beagle. Pes bol na reťazi za plotom - teda na dvore svojho pána. Vysúdená náhrada bola pomerne nízka, pretože porote predsa len pripadal pes trošku vyprovokovaný, vzhľadom na to, že pán Williams liezol cez plot na susedov dvor a po psovi opakovane pálil zo vzduchovky.

3. miesto Filadelfská reštaurácia musela zaplatiť pánovi Amberovi Carsonovi z Lancasteru, Pennsylvánia, náhradu vo výške 113 500 dolárov za to, že v podniku sa pokĺzol na rozliatej limonáde a zlomil si kostrč. Limonáda sa na podlahu dostala niekoľko sekúnd pred incidentom, keď ju pán Carson chrstol do tváre svojmu priateľovi počas ostrejšej výmeny názorov.

2. miesto Kara Waltonová z Claymontu, Dealaware, vysúdila od nočného klubu v susednom meste náhradu za to, že pri vyliezaní z okna záchodu spadla na zem a vyrazila si dva predné zuby. Stalo sa to preto, lebo pani Waltonová sa pokúšala utiecť cez záchod bez zaplatenia 3,50 dolára. Získala náhradu 12 000 dolárov + náklady na zubára.

1. miesto Víťazom tohtoročnej súťaže bol Merv Grazinski z Oklahomy. Ten si kúpil úplne nový obytný voz Winnebago. Pri ceste domov z futbalového zápasu vošiel na diaľnicu, nastavil automat na 130 km/hod, preliezol zo sedadla vodiča do obytnej časti a varil si kávu. Niet sa čo čudovať, že vozidlo opustilo diaľnicu, havarovalo a prevrátilo sa. Pán Grazinski se súdil s výrobcom, že v návode na obsluhu vozidla nebolo výslovne uvedené, že toto sa nesmie robiť. Porota mu prisúdila náhradu 1 750 000 dolárov + nový Winnebago Motor Home. Výrobca potom skutočne v tomto zmysle upravil návod na ovládanie vozidla pre prípad, že by sa na svete vyskytol ešte ďalší úplný blbec a nanešťastie si opäť kúpil ich vozidlo. 
Súvisiace odkazy
· Viac o Západný svet
· Ďalšie články od autora: admin


Najčítanejší článok na tému Západný svet:
Ako sa najlepšie naučiť angličtinu, zabudnite prosím:

Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 1

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

Súvisiaca téma

Západný svet

K tomuto článku nie je možné vložiť komentár.

© 2008-2015 Samuel Trade Company - It´s nothing we can do
...ak sa rozhodnete kráčať za svojím snom, stretnete sa s našou spoločnosťou...
kontakt:vtipovisko@vtipovisko.sk

Google PageRank Checker

Všetky práva vyhradené.
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.04 sekúnd