VTIPovisko.sk

To najlepšie z výrokov Georga Busha
Publikované: Utorok, 09.06. 2009 - 10:19:01
Vec: Západný svet


Viem, v čo verím. A budem pokračovať vo vyslovovaní toho, v čo verím a v čo verím - verím v to, že v čo verím, je správne. (Rím, 22. júla 2001)Aj vy máte černochov? (V rozhovore s brazílskym prezidentom)

Je čas, aby ľudská rasa vstúpila do slnečnej sústavy

Mars je v zásade na rovnakej obežnej dráhe ako my. Mars je akosi v rovnakej vzdialenosti od Slnka, čo je veľmi dôležité. Videli sme obrázky, kde sú, ako veríme, kanály a voda. Ak je tam voda, znamená to, že je tam kyslík. Ak kyslík, tak môžeme dýchať.

To nie je priemyselné znečistenie, čo poškodzuje naše životné prostredie. To sú tie nečistoty v našom vzduchu a v našej vode, ktoré za to môžu.

Máme dosť uhlia na predošlých 250 rokov, ale uhlie tiež zabraňuje environmentálnej výzve. (Washington, 20. apríla 2005)

Robil som dobré rozhodnutia v minulosti. Robil som dobré rozhodnutia i v budúcnosti.

Verím, že sme na nezvratnej ceste smerom k väčšej slobode a demokracii - ale to sa môže zmeniť.

Máme pevné záväzky k NATO, sme súčasťou NATO. Máme pevné záväzky k Európe. Sme súčasťou Európy.

Obrovská väčšina našich dovozov pochádza zo zahraničia.

Naši nepriatelia sú novátorskí a vynaliezaví, a aj my sme. Nikdy neprestanú myslieť na nové spôsoby, ako by ublížili našej krajine a našim ľuďom, a ani my neprestaneme. (Washington, 5. augusta 2004)

Je čas smútku a žiaľu, keď strácame stratu života. (Washington, 21. decembra 2004)

Vyrastal som na západe. Na západe Texasu. To je dosť blízko ku Kalifornii. Oveľa bližšie, než je Washington blízko ku Kalifornii.

Nuž, myslím si, že keď poviete, že niečo urobíte a potom to neurobíte, to je pravá dôveryhodnosť.

Vojna proti terorizmu zahrňuje Saddáma Husajna kvôli podstate Saddáma Husajna, histórii Saddáma Husajna a kvôli jeho ochote terorizovať samého seba. (Grand Rapids, 29. januára 2003)

Máme mať pištole, tak to stojí v Biblii. A v druhej najdôležitejšej knihe, aká kedy bola napísaná, v Texaskej ústave. (Wyoming Weekly Journal, marec 2000)

Nebudem vám odpovedať ani po francúzsky, ani po anglicky, ani po mexicky. (Počas tlačovej konferencie, Quebec City, 21. apríla 2001)

Na každú streľbu s následkom smrti tu máme zhruba tri streľby, ktoré sa nekončia smrťou. A, priatelia, toto je v Amerike neprijateľné. Proste neprijateľné. A niečo s tým musíme urobiť.

Moja cesta do Ázie sa začína tu v Japonsku kvôli jednej dôležitej veci. (Potlesk) Začínam tu preto, že po celých 150 rokov tvorili Amerika a Japonsko jedno z mála trvalých spojenectiev modernej doby. (Bez potlesku - alternatívny opis dejín bez útoku na Pearl Harbor a bez Hirošimy a Nagasaki)

Ale Irak má ľudí, ktorí si želajú zabíjať a sú to veľmi vyhľadávaní zabijaci. A my budeme s týmito Iračanmi pracovať, aby sme zabezpečili ich budúcnosť. (Washington, 28. apríla 2005)

Myslím, že budeme súhlasiť, že minulosť sa skončila.

Ľudia, ktorí sú naozaj veľmi čudní, sa môžu dostať do významných pozícií a môžu mať značný vplyv na dejiny.

Tento článok si môžete prečítať na webe VTIPovisko.sk
http://www.vtipovisko.sk

Tento článok nájdete na adrese:
http://www.vtipovisko.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=115